330W Ac Adapter 19.5V 16.92A Replacement A20-330P1A Compatible with Acer Predator Helios 300 N20C11 N20C3 N22C3 Laptop Charger
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
21
quantity
Product details
Category
  • AC Input Voltage : 100-240V 50-60Hz
  • DC Output: 19.5V 16.92A (Compatible with 16.9A 14.36A 11.8A)
  • Output Power:330W (Compatible with 280W 230W)
  • Connector: 5.5mm x 1.7mm
  • Replace the model: A20-330P1A
  • Compatible with: Acer Predator Helios 300 N20C11 N20C3 N22C3 Laptop Charger
UPC 757158444094
Brand MKVZPV
Color Black
Wattage 330 watts
Amperage 4.5 Amps
Portable Yes
Power Plug Type A - 2 pin (North American)
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 0.71 Kilograms
Manufacturer Dongguan Speed Ronda Electronic Technology Co., Ltd
Model Number AD330W
Power Source Corded Electric
BuiltIn Media AC adapter, AC power cable
Input Voltage 120 Volts
Mounting Type Wall Mount
Connector Type 5.5mm*1.7mm
Current Rating 4.5 Amps
Output Current 16.92 Amps
Output Voltage 19.5 Volts
Frequency Range 50 Hz - 60 Hz
Number of Items 1
Compatible Devices Laptops
Enclosure Material Plastic
Warranty Description 1 year
Number of Power Levels 1
Compatible Phone Models Acer Predator Helios 300 N20C11, N20C3, N22C3
Connectivity Technology AC Power Cable
Main Power Connector Type 2 Pin