Kingston Brass KVPK36KB8 Templeton 36" Black Granite Console Sink with Brass Legs, Black Granite/Brushed Nickel
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
21
quantity
Product details
Category
  • Traditional ceramic vanity top
  • Includes Classical style brass console legs
  • Overall size: (L)36" x (W)22" x (H)38"
  • Bowl size: (L)14-3/4" x (W)11-13/16" x (D)6-1/4"
  • Sink top is pre-drilled to accommodate 8" widespread faucet
UPC 196507299174
Size 36'' (L) x 22'' (W) x 38'' (H)
Color Black Granite/Brushed Nickel
Shape Rectangular
Style Templeton
Brand Name Kingston Brass
Drain Type Drain not included
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 94.6 Pounds
Finish Types Black Granite/Brushed Nickel
Manufacturer Kingston Brass
Model Number KVPK36KB8
Material Type Brass, Granite
Item Type Name 36" Black Granite Console Sink with Brass Legs